Logo Love

Įmonės logotipo kūrimas ir jo svarba

imones logotipo kurimasNaujai ar jau įsikūrusiai įmonei, išsiskirti iš daugybės kitų įmonių padeda ne tik teikiama paslauga, jos išskirtinės savybės ar užtarnauta reputacija, tačiau ir įmonės logotipas.

Įsivaizduokite, kad užėję į parduotuvę pamatytumėte visas prekes vienodas, be jokių įpakavimų, spalvų, logotipų. Būtų keblu išsirinkti kokybišką prekę ar ne? Galima sakyti, prekės mus pačius renkasi, o ne mes jas – prekės ženklas ir firminis stilius padeda atskleisti įmonės vertybes ir požiūrį. Taip mes susitapatiname su tam tikromis prekėmis, produktais, paslaugomis. Pažiūrėkite į Apple – nors ir galima įsigyti geresnių telefonų, tačiau Steve Jobs sukurtas požiūris, jo vertybės, leido tikslinei auditorijai prisirišti prie prekės ženklo ir pirkti produkciją vien dėl idėjos, kurią skleidžia Apple prekės ženklas ir pati kompanija.

Kartais net nesvarbu kokias idėjas skleidžia kompanija, tačiau žymiausių kompanijų prekiniai ženklai mums tarsi savaime garantuoja, kad prekė kokybiška ir verta mūsų pinigų – tokią vertę neša geras prekės logotipas. Tačiau tam, kad sukurti tokį logotipą, reikia įdėti daug darbo.

Įmonės logotipo svarba

Profesionalūs grafikos dizaineriai teigia, kad logotipas yra svarbiausias įmonės identiteto elementas, kurio pagrindinis tikslas išsiskirti iš konkurentų ir sukurti klientų sąmonėje ryšį su įmone. Garsiausių pasaulio įmonių, kaip Coca Cola, BMW ar Nike logotipai per daugelį metų keitėsi labai nežymiai, todėl daugelis atsitiktinių žmonių net iš atminties sugebėtų atvaizduoti šių įmonių reprezentacinį atvaizdą. Šių kompanijų logotipai yra visiškai minimalūs, kad atėjus naujoms logotipų tendencijoms, logotipų nereiktų atnaujinti arba atnaujinti labai nežymiai. Tačiau net ir būdami tokie minimalūs, šie logotipai sugeba puikiai išsiskirti iš konkurentų ir lengvai įsiminti vartotojų pasąmonėje.

Kiekvienos įmonės logotipas vizualia kalba perduoda tam tikrą žinutę tikslinei auditorijai. Svarbiausia tai, kad ši žinutė organiškai išsivystytų iš įmonės veiklos, o ne būtų išgalvota. Tinkamai sukurtas logotipas, perduoda potencialiems klientams tokią pačią žinutę, kokią pati įmonė perduoda savo darbais, požiūriu, vertybėmis, visa savo veikla. Bėda ta, kad grafikos dizaineriai ar agentūros, dažniausiai sulaukia įmonių, kurios kreipiasi prašydamos sukurti "gražų" logotipą. Įmonės nesistengia suprasti savo konkurentų, tikslinės auditorijos ar kitų aspektų, todėl dizaineriams patiems tai reikia atlikti.

Logotipas ir firminis stilius formuoja bendrą  įvaizdį, kurį vartotojai susidaro apie įmonę. Tai sudaro svarbią dalį kalbant apie įmonės vertę. Būtina aiškiai apibrėžti prekės ženklo poziciją esamoje rinkoje, o tai galima padaryti sustiprinant skleidžiamą žinią sukuriant tinkamą logotipą. Skleidžiama prekės ženklo žinia sustiprinama atitinkamai parinkus logotipo spalvas, šriftus, stilių ir kitas savybes.

Įmonės logotipas

Koks turėtų būti įmonės logotipas?

Pasak geriausių grafikos dizainerių, viena pagrindinių savybių, kuri niekada neišeis iš mados, yra minimalumas. Ši logotipų savybė pasižymi švara ir harmonija. Tai galima pasiekti panaudojant tik vieną ar kelis grafinius elementus ir spalvas, kurios siejasi tarpusavyje bei padeda išryškinti norimus ypatumus. Nors šie grafiniai elementai ir turėtų būti visiškai minimalūs, tačiau svarbu, kad būdami visiškai paprasti, jie turėtų kažką savito, dėl ko išsiskirtų. Pagalvokite apie labiausiai atpažįstamus prekės ženklus – dauguma jų yra visiškai minimalūs, bet turi kokią nors detalę, dėl kurios išsiskiria ir įsimena. Pavyzdžiui Apple – paprastas obuolys, tačiau  prakandimo žymė šį logotipą daro unikaliu ir įsimenamu.

Dauguma grafikos dizaino agentūrų teigia, kad logotipas turi atspindėti įmonės veiklą, tačiau tai nėra tiesa. Pažiūrėkite į didžiausių korporacijų ženklus – Google, Nike, Apple, Puma, Toyota, BBC. Jei pirmą kartą matytumėte jų logotipus, ar galėtumėte įvardinti kuo jos užsiima? Abejotina – automobilių kompanijos savo logotipuose neatvaizduoja automobilių, o drabužių gamintojų logotipuose nėra drabužių.  Taip, iš įmonės logotipo stiliaus galima pasakyti, į kokią tikslinę auditoriją taikosi, bet tai ir yra viskas ko reikia.

Dažnas įmonių ir net pačių grafikos dizainerių netinkamas suvokimas apie logotipus, gali privesti prie visiškai netinkamų sprendimų. Visi dažnai tiesiog užmiršta vieną pagrindinių tinkamo įmonės logotipo savybių – būti estetišku. Suprantama, kad yra labai daug akcentų, kurie sukuria estetišką įmonės verslo vaizdą, tačiau verta pabrėžti, kad logotipo dizainas yra vienas svarbiausių šiuo atveju. Akivaizdu, kad logotipas gali turėti labai didelę įtaką jūsų verslo pripažinimui bei populiarumui, todėl į šį akcentą investuoti yra tikrai verta. Jei norite, kad jūsų įmonės logotipas būtų idealus, tuomet mūsų profesionalus logotipų kūrimas yra kaip tik jums!

Įmonės logotipo kūrimas

Įmonės logotipo kūrimo kaina

Svarbu, kad grafikos dizaineriai ar agentūros suprastų, jog reikia apeiti trumpalaikes madas ir tendencijas, kad nereikėtų logotipo keisti kiekvienais metais. Logotipų kūrime, formų paprastumas, originalumas, žinutės tikslumas – tokie dalykai daro logotipą gerą ir ilgaamžį. Tačiau pasiekti tokį rezultatą yra gan sunku, nes kiekvienas atvejis yra unikalus. Trumpai tariant, gero įmonės logotipo užduotis – būti išskirtiniu, būti kitokiu, turėti savo veidą.

Pas mus atliekamas įmonių logotipų kūrimas, privačių asmenų, firmos, ar visiems kitiems, kuriems prireikia savo ar įmonės prekės ženklo. Jeigu jums reikalingas įmonės logotipo atnaujinimas – mes taip pat jūsų paslaugoms. Logotipo kūrimas pačiam yra sudėtingas ir dažnai pasirenkami neprofesionalūs sprendimai, dėl kurių nukenčia verslas, todėl siūlome konsultuotis su mumis dėl logo, firminio stiliaus ar prekės ženklo kūrimo.

Mūsų logotipų kūrimo kaina prasideda nuo 49eur, tačiau bet kokiu atveju, visuomet išlieka mažiausia rinkoje. Tikslią įmonės logotipo kūrimo kainą galite sužinoti susisiekę su mumis.

Sukurkime ką nors gražaus!

Dabar metas jums nuspręsti, ar norite dirbti su mumis, ir kartu sukurti idealų logotipą jūsų verslui.