Logo Love

Logotipo atnaujinimas

logotipo atnaujinimasTinkamai sukurtas logotipas gali turėti didžiulę įtaką įmonės sėkmei, o kuo ilgiau išlaikomas pradinis logotipas, tuo geriau. Kartais įmonės pataiko patį pirmąjį kartą ir logotipo atnaujinimas jiems nėra būtinas ilgus metus (kaip Nike arba Shell). Tačiau dažnu atveju, logotipai būna reguliariai atnaujinami ar pritaikomi atsižvelgiant į pasikeitusias dizaino tendencijas ar įmonės vertybes.

Reguliariai atnaujinti logotipus ypač būdinga ilgai veikiančioms įmonėms, kurios siekia ir toliau būti sėkmingomis – vargu ar logotipas sukurtas prieš 40 metų, lygiai taip pat puikiai komunikuos su savo tiksline auditorija, ir dabar. Yra ir daugiau svarbių priežasčių atidžiai peržvelgti savo senąjį logotipą ir suteikti jam šiuolaikiškumo.

Logotipo atnaujinimas dažnai gali atrodyti gąsdinantis ar net nebūtinas, tačiau pasiryžus įpūsti naujų vėjų į savo kompaniją, ir leidus profesionalams išanalizuoti bei atnaujinti senąjį logotipą, dažnai galima suteikti įmonei neįtikėtinai daug naudos. Bet prieš pradedant narplioti senojo logotipo trūkumus ir atnaujinant jį, reikia tiksliai žinoti, ar atnaujinimas iš tiesų yra būtinas. Žemiau apžvelgsime kada logotipo atnaujinimas yra reikalingas, o kada geriau nerizikuoti ir pasilikti ties senuoju. Būna ir taip, kad atnaujinti senojo logotipo tiesiog neverta – reikalingas visiškai naujo logotipo kūrimas.

Kada logotipo atnaujinimas yra būtinas?

Užduokite sau šiuos klausimus, ir geriau suprasite ar jums yra reikalingas logotipo atnaujinimas:

Jūsų įmonė išsiplėtė arba pasikeitė jos veiklos sritis?

Galbūt jūs neseniai pridėjote naujų produktų kategoriją į savo prekiaujamų produktų sąrašą? O galbūt jūsų kompanija nesustabdomai plečiasi, nuolatos samdotės naujus darbuotojus, o senasis logotipas tinka tik mažai įmonei ir neatspindi jūsų solidumo? Jeigu jūsų veikla išsiplėtė ar kaip nors kitaip pasikeitė, gali būti, kad jums reiktų apsvarstyti logotipo atnaujinimą.

Jūsų logotipas per daug komplikuotas?

Kuo toliau technologijos tobulėja, tuo labiau matome įmones atnaujinant logotipus, taip prisitaikant prie besivystančių medijų. Tarkim jeigu jūsų logotipo dizainas nekaip atrodo Facebook puslapyje, galbūt laikas atsinaujinti? Kuo labiau komplikuotus, detalius logotipus turi įmonės, tuo didesnė tikimybė, kad juos reikės atnaujinti. Logotipų dizainai turintys spalvų perėjimus ar daug grafinių elementų, visuomet bus sunkiai pritaikomi visose reikiamose medijose – tiek internetinėje erdvėje, tiek realiai. Žinoma, jei jums reikia, kad logotipas būtų tik internetinėje svetainėje – puiku, tačiau kas bus jei norėsite logotipą atspausdinti ant drabužių ar panaudoti ant mažų suvenyrų? Logotipai privalo būti universalūs, todėl dauguma seniau sukurtų detalių logotipų, anksčiau ar vėliau turi būti atnaujinti.

logotipu atnaujinimas
Logotipų atnaujinimas dažnai skirtas jų supaprastinimui

Norite pasiekti kitą tikslinę auditoriją?

Galbūt jau turite nuostabią klientų bazę, tačiau esate pasirengę užmegzti ryšį su jaunesne auditorija ir juos pritraukti į savo gretas. Logotipo atnaujinimas tam labai pagelbėtų. Priėmus teisingus sprendimus, jūs ne tik pasieksite ir užmegsite ryšį su nauja tiksline auditorija, bet ir išlaikysite senuosius klientus.

Jūsų logotipas paseno?

Gali būti ir taip, kad jūsų numylėtas logotipas tiesiog paseno ir neatrodo taip patraukliai kaip anksčiau. Taip pat, seniai sukurtą logotipą nesunku pastebėti – net ir dizaino neišmanantys klientai, gali juos nesunkiai identifikuoti. Kai kurie šriftai, spalvų kombinacijos, formos, tiesiog aiškiai skelbia, kad įmonė neprižiūri  savo firminio stiliaus, jau ilgus metus. Jei įmonė nepasirūpina savo firminiu stiliumi, tuomet kaip ji pasirūpins savo klientais?

Logotipo atnaujinimas ar naujo logotipo kūrimas?

Jeigu atsakėte taip, bent į vieną iš aukščiau paminėtų klausimų, didelė tikimybė, kad jums tikrai neprošal būtų logotipo atnaujinimas. Tačiau turėtumėte žinoti, kad yra daugiau nei vienas logotipo atnaujinimo būdas. Jūs galite tik patobulinti senąjį logotipą, arba visiškai jį pakeisti.

Logotipų atnaujinimas yra daug mažiau rizikingas sprendimas. Tai lyg uždėti makiažą senajam logotipui – senosios formos, elementai, yra tiesiog pritaikomi naujausioms tendencijoms. Atnaujinant logotipą, grafikos dizaineris atliks vos matomus ar labai aiškius pakeitimus, pritaikydamas atitinkamas spalvas, šriftus, skleidžiamą logotipo žinutę ir pan. Pažiūrėkite į MasterCard logotipo atnaujinimą, kuris buvo atliktas 2016-ais metais. Tai puikus logotipo atnaujinimo pavyzdys. Šiame logotipe, svarbiausi elementai – skrituliai ir spalvos buvo išlaikytos, tačiau skritulių persišvietimas ir užrašo šriftas buvo pakeisti modernesniais.

logo atnaujinimas kaina

Logotipo atnaujinimas pas mus

Nusprendėte kad visgi jums yra reikalingas logotipo atnaujinimas? Susisiekite su mumis, ir mes pasistengsime, kad jis būtų kuo ilgaamžiškesnis ir daugiau ilgai nereiktų jo atnaujinti!

Sukurkime ką nors gražaus!

Dabar metas jums nuspręsti, ar norite dirbti su mumis, ir kartu sukurti idealų logotipą jūsų verslui.