Logotipų dizainas

logotipo dizainasLogotipo dizaino kūrimas šiais laikas yra per mažai vertinamas. Įmonių vadovai ar savo paslaugas teikiantys asmenys nesupranta, kaip svarbu turėti gerą logotipo dizainą ir kaip jis gali paveikti jų verslą. Profesionalaus logotipo dizaino kūrimas yra tikrai daugiau vertas, nei kelių valandų atlyginimas pradedančiajam grafikos dizaineriui.

Norėdami suvokti, koki vaidmenį turi atlikti įmonės logotipo dizainas, visų pirma reikia suprasti, kas yra logotipas. Wikipedia aiškina, kad logotipo esmė yra įkūnyti kompanijos dvasią, išskirti ją iš konkurentų tarpo, būti lengvai suvokiamu ir atpažįstamu, bei lengvai pritaikomu visuose media kanaluose (nuo spaudos iki interneto). Logotipai neretai derinami su kompanijų šūkiais (pvz., Nike “Just do it”). Logotipas ir firminis stilius – sudėtinė kompanijos, produkto ar institucijos komunikacijos ir rinkodaros dalis.

Jeigu logotipo dizainas yra toks svarbus ir atlieka tiek daug funkcijų, iškart susimąstai – kodėl kai kurios nedidelės įmonės ar verslininkai logotipo iš viso neturi, arba kodėl vis dar  ieškoma pigių ar išvis nemokamų logotipo kūrimo alternatyvų? Logotipas – jūsų kompanijos veidas, o tinkamai sukurtas logotipo dizainas atskleis tikslingą informaciją apie jūsų kompaniją. Be viso to, logotipas verslui suteikia ir pridėtinę vertę. Teisingas logotipas didina įmonės paslaugų ar prekių vertę, kelią reputaciją, pasitikėjimą ir teigiamą vartotojų požiūrį į jūsų įmonę.

Logotipo dizainas

Svarbiausios gero logotipo dizaino savybės

Tam tikrais atvejais, kai potencialūs klientai renkasi iš ko pirkti prekes ar paslaugas, logotipas gali būti kaip pradinis filtras pasirenkant arba ne, konkrečią įmonę. Tinkamas, taikliai sukurtas logotipo dizainas didina įmonės klientų lojalumą – jeigu logotipas klientams patinka, šie pirks paslaugas su dideliu noru. Pagalvokite, juk ir jūs turime savo mėgstamus prekinius ženklus iš kurių mieliau perkate, nei iš kitų, nors paslaugos ar prekės beveik nesikeičia, ar ne?
Dar ir dabar tenka matyti įmonių, kurios neturi savo logotipų. Tai kelią didelę grėsmę, kad potencialūs klientai palaikys tokią įmonę nepatikima ir pasirinks jų konkurentus.

Koks turėtų būti logotipo dizainas?

Logotipo vizuali išraiška, spalvos, stilistika turi atitikti įmonės vykdomą veiklą. Logotipas turi būti artimas klientui – tai lyg pamatęs nepažįstamą žmogų, iškart supranti, kad jus kažkas sieja ir vos pradėję kalbėtis, užmegsite stiprų ryšį. Toks turi būti ir logotipas savo tikslinei auditorijai.

Kad ir kaip būtų keista, kai kurie iš brangiausių logotipų dizainų yra visiškai nevykę – įmonė ir pati dizaino agentūra susilaukia daug kritikos iš savo klientų, žiniasklaidos ir net atsitiktinių žmonių. Sakoma, kad bet kokia reklama yra gera reklama, tačiau šiuo atveju tokios reklamos reikėtų vengti. Paradoksalu, bet kai kurie pigiai sukurti logotipai – pereina dešimtmečius ir nematyti kada jų logotipo ilgaamžiškumui ateitų galas.

Kad ir kaip būtų, šiais laikais vos ne kiekvienas gali sukurti logotipą, tačiau ne kiekvienas gali sukurti gerą logotipą. Žemiau pateiksime pagrindines savybes, kuriomis turi pasižymi geras logotipo dizainas. Norite logotipo turinčio visas privalomas teigiamas savybes? Susisiekite su mumis – pas mus atliekamas profesionalus logotipų kūrimas, kuris patenkins net ir išrankiausio skonį.

Minimalus logotipo dizainas

Siekiant, kad logotipas būtų įsimenamas ir atpažįstamas, svarbu jį išlaikyti minimalų, paprastą, be jokių nereikalingų detalių. Perkrautas logotipas ne tik bus neįsimenamas, bet ir bus sunkiai atvaizduojamas mažais dydžiais. Minimalus logotipo dizainas yra lengvai atpažįstamas, jis tampa universaliu ir įsimintinu. Logotipas turi pasižymėti unikalumu, tačiau neturi būti perkrautas informacija – jūs neprivalote logotipe perteikti visko, kuo užsiimate ar kokias prekes parduodate.

Su minimalumu yra itin susijęs ir logotipo įsimintinumas. Geras logotipas turi būti įsimintinas, o tai galima pasiekti tik paprastomis, bet išskirtinėmis formomis.  Žmogaus fotografinė atmintis yra ribota, todėl minimalus logotipas „užims daug mažiau vietos“ vartotojo galvoje ir tokį logotipą jis atsimins žymiai lengviau.

logotipu dizainas

Galbūt sunku patikėti, bet logotipo simbolio reikšmė nėra labai svarbi. Tai nereiškia, jog ji nepageidaujama. Tai tik parodo, kad ryšio tarp simbolio ir to, ką jis išreiškia, dažnai neįmanoma pasiekti. Esant tam tikroms sąlygoms, toks ryšys kelia prieštaravimų. Juolab, prisiminkite, kad esminis logotipo dizaino uždavinys yra savitumas, įsimintinumas ir aiškumas.

Paprastas, minimalus logotipas, bus žymiai efektyvesnis informacijos perteikimo prasme. Toks logotipas bus matomas ir ant greitai važiuojančio įmonės automobilio, ir ant mažos pakuotės parduotuvės lentynoje – minimalus logotipas visais atvejais pritrauks kliento dėmesį. Žinoma sukurti paprastą dizainą, gali atrodyti labai paprasta, tačiau taip nėra. Minimalus logotipas dažnai gali atrodyti nuobodus, banalus, perdėtai konservatyvus... Todėl visuomet logotipo dizainui reikia suteikti unikalumo, išskirtinumo.

Išskirtinis logotipo dizainas

Originalumas, išskirtinumas yra labai svarbus logotipo dizaine. Kaip žmonės nejaukiai pasijaučia susitikę lygiai taip pat apsirengusį kitą žmogų prašmatniame vakarėlyje – taip (ir dar nejaukiau) galima pasijusti supratus, kad panašiu logotipu naudojasi daugybė kitų įmonių. Geras logotipas, yra unikalus – jis nurodo būtent jūsų įmonės vertybes, požiūrį ir stilių.

Logotipų dizaino kūrime viena didžiausių klaidų yra bandymas kopijuoti didelių, garsių įmonių logotipus. Tai atrodo saugus pasirinkimas, tačiau toks logotipo dizainas primins tik antrarūšę kopiją. Logotipų kūrimas yra visiškai netinkama vieta būti tendencijų sekėju. Didelių firmų logotipų kopijavimas sėkmės neatneš. Yra dar viena, mūsų nuomone nedovanotina grafikos dizainerių klaida – bandymas į kuriamus logotipus primesti savo braižą, stilių. Tik geriausiais ketinimais patariame vengti dizainerių, kurie stengiasi būti atpažįstami pagal savo kurtus logotipus. Jeigu norite logotipo būtent to dizainerio kuriamu stiliumi – kodėl gi ne, galite jį pasirinkti. Tačiau jums teks skaudžiai nusivilti, jei pageidausite savito stiliaus logotipo dizaino.

Universalus logotipo dizainas

Tinkamai sukurtas logotipo dizainas bus efektyvus ir lengvai suderinamas su visomis medijomis. Logotipas turi taip pat gerai atrodyti, nesvarbu kokio dydžio jis būtų – mažytės piktogramos ar didelio lauko stendo dydžio. Kuo minimalesnis logotipas, tuo lengviau tai pasiekti. Visi geriausi logotipai kuriami taip, kad galėtų būti ne tik visur panaudojami, bet ir gerai bei suprantamai atrodytų.

Universalų logotipą daug lengviau sukurti, iš pradžių jį kuriant be spalvų. Sukuriant nespalvotą logotipo dizainą, bus galima sutelkti dėmesį ties pačia idėja, o ne ties subjektyviomis spalvomis. Sukūrę nespalvotą logotipo dizainą suprasite, ar logotipas tinkamai atrodys esant tik paprasčiausiai formai. Spalvos yra labai subjektyvios ir gali atitraukti nuo bendro dizaino. Siekdami sukurti universalų logotipą, pagalvokite kur ir kaip ateityje žadate jį panaudoti. Jei net iš pradžių ketinate logotipą naudoti tik vienoje medijoje, geriau kurti universalų logotipą, kad vėliau netektų susidurti su problemomis. Pagalvokite ar logotipą spausdinsite ant rašiklių, įterpsite į elektroninio pašto parašą, galbūt panaudosite socialinėje erdvėje? Pagalvokite kaip logotipas atrodys įvairiose medijose ir ar visur bus lygiai taip pat puikiai atvaizduojamas. Neskyrus truputį laiko ir neišsiaiškinus tokių dalykų, vėliau gali būti reikalingas logotipo atnaujinimas.

Ilgaamžis logotipo dizainas

Logotipo dizaino mados keičiasi vos ne kasmet, tačiau tinkamai sukurtas logotipo dizainas atlaikys bet kokius laiko išbandymus. Kaip dizaineriui, labai svarbu suprasti tendencijas ir jų poveikį, kad joms pasikeitus, klientui nereiktų vėl kreiptis į dizainerį dėl logotipo atnaujinimo. Tai svarbu, nes tuomet vartotojai pažvelgę į logotipą nesakys, kad jis pasenęs – vietoje to, ilgas logotipo gyvavimas jiems asocijuosis su įmonės profesionalumu.

logotipo dizaino kurimas
Net ir prireikus atnaujinti logotipo dizainą, būtina stengtis išlaikyti tą pačią idėją

Geriausi logotipai nesivaiko tendencijų – jie visuomet atrodo madingi, o jeigu reikia, logotipai pakeičiami minimaliai. Svarbu likti nuošalyje nuo įvairių tendencijų, kurios nors ir atrodo labai gražiai, bet tikėtina, kad neilgai trukus visa ta mada praeis, ir jums reikės ieškotis naujo logotipo. Paimkite kaip pavyzdį visus tuos logotipų dizainus kurtus „hipster“ ar „retro“ dizaino pagrindu. Iš pradžių tai gali būti unikalu, pridėti išskirtinumo, tačiau kai visi tampa vienodi, poveikis tampa atvirkštinis.

Tikslinis logotipo dizainas

Norint pritraukti tikslinį vartotojų segmentą, logotipo šriftas, spalva ir stilius turi atitikti įmonę, kuriai atstovauja. Jei logotipas yra skirtas vaikų žaislų parduotuvei, jokiu būdu nenaudosime tokio paties šrifto, kurį naudotume advokatų kontoros logotipo dizaino kūrimui. Vaikų žaislų parduotuvei bus naudojamas vaikiškas šriftas ir atitinkama spalvų paletę, kaip ir advokatų kontorai, bus pritaikomas atitinkamas šriftas, spalvos ir stilius.

Kalbant apie spalvas – jos yra neįtikėtinai svarbios. Kiekviena spalva turi savo reikšmę, todėl jas reiktų atidžiai pasirinkti. Profesionalus dizaineris išmano spalvas, žino kurios spalvos dera, o kurios ne, bei žino ką jos reiškia. Toks dizaineris, vos išgirdęs jūsų įmonės specifiką, gali įsivaizduoti kokiomis spalvomis logotipas geriausiai atrodys, kokios spalvos geriausiai pabrėš įmonės veiklą ir vertybes savo tikslinei auditorijai.

logotipo dizaino kaina
Logotipo dizainas su netinkamomis spalvomis gali sukelti akių skausmą

Visas logotipas – šriftas, grafinis elementas, logotipo kompozicija, spalvos – turi būti profesionaliai suderintos. Negali būti tokių dalykų, kaip dizaineris renka logotipo spalvas pagal tai, ar jam jos patinka. Reikia turėti platesnę perspektyvą ir į viską žvelgti iš šono, be nusistatytos pirminės nuomonės. Profesionaliame logotipe viskas prasminga ir logiška, tačiau kartu ir kūrybinga bei originalu.

Svarbu paminėti tai, kad logotipe nebūtina tiesiogiai atvaizduoti to, kas yra parduodama. Kitaip tariant, telefonų gamintojų logotipuose neturi būti vaizduojami telefonai, o drabužių gamintojų logotipuose – drabužiai. Logotipas yra skirtas įmonės atpažinimui, o ne detaliam paaiškinimui kuo įmonė užsiima.

Logotipo dizaino kūrimas

Egzistuoja žymiai daugiau niuansų, kurie svarbūs logotipo kūrimo procese. Kiekviena įmonė yra unikali, todėl logotipo dizaino kūrimas skiriasi. Pateikėme tik pagrindinius. Galbūt įmonių logotipų kūrimas atrodo labai sudėtingas esant tiek gero logotipo faktorių, kuriuos reikia įgyvendinti, tačiau mūsų patirtis grafinio dizaino ir logotipų kūrime leidžia tai lengvai įgyvendinti. Logotipą turėtų kurti profesionalas, gerai išmanantis kompoziciją ir logotipų kūrimo meną. Mes jums tai padėsime padaryti ir įgyvendinsime jūsų idėją arba kartu sugeneruosime unikalią, išskirtinę idėją jūsų logotipui.

Sukurkime ką nors gražaus!

Dabar metas jums nuspręsti, ar norite dirbti su mumis, ir kartu sukurti idealų logotipą jūsų verslui.